Ceník
Dovolte, abychom Vás přivítali na stránkách rodinného penzionu SEVERKA, jenž je vhodný pro individuální rekreaci a rodiny s dětmi. Nachází se ve Smržovce, v malebném podhorském městečku Jizerských hor, které leží v Euroregionu Nisa na rozhraní Jizerských, Lužických hor a Krkonoš.

OKOLÍ LETNÍ

Aktivity v okolí Smržovky a Tanvaldského Špičáku v Jizerských horách


Jizerské hory - turistické a cyklistické trasy

Hustá síť značených tras, Jizerská magistrála (v létě vhodná pro cyklisty, turisty i in-line bruslaře), cyklostezka Járy Cimrmana.

Výlety do Jizerských hor na kole.
V létě dominuje sportovnímu vyžití v Jizerkách jednoznačně cykloturistika a pěší/horská turistika. Zdejší cyklostezky přiblíží návštěvníkům klenoty Jizerských hor, a to nejen ty přírodní, ale také kulturní a historické. K jejich hlavním cílům patří umožnit cyklistům jízdu na kole v CHKO Jizerské hory a seznámit návštěvníky s Jizerkami trochu jinak.

Novinka:
BIKEPARK Tanvaldský Špičák.
Jednosměrné terénní stezky v lesích na svazích Tanvaldského Špičáku. Začátek stezek je na vrcholu Tanvaldského Špičáku kam Vás vyveza lanovka a konec na parkovišti u nástupní stanice na lanovou dráhu.
Stezky jsou určeny pro širokou cyklistickou veřejnost a sjedou ho i zručné děti, ale užijí si ho i zkušení bikeři.

      

Půjčovna Elektrokol a Koloběžek na Severáku.
Otevřeno je v červnu a v září, od středy do neděle, od 10:00 do 18:00hod a v červenci a srpnu poté denně od 10:00 do 18:00hod.

Cyklotrasy v Jizerských horách.


Singltrek pod Smrkem.
Singltrek pod Smrkem v současné době nabízí trasy v úhrnné délce přes 80 kilometrů ve čtyřech stupních obtížnosti. Své si tu najde každý, od rodin s malými dětmi po zdatné a zkušené terénní cyklisty. Úzké stezky, které se vinou a vlní rozložitými úbočími horského masivu Smrku, přinášejí radost všem, kteří je vyzkoušejí.


ČT Author Cup (NOVA Author Cup)
Cyklistickou obdobou Jizerské padesátky je podzimní cyklistický maraton ČT Author Cup, kterého se každý rok účastní několik tisíc jezdců. Přijeďte také poměřit své síly s ostatními a ukázat, že na to máte anebo si projet trasu závodu zatím jen tréninkově nanečisto. Startovní místo najdete v nedalekém Josefově Dole.


CYKLOSTEZKA JÁRY CIMRMANA aneb na kole okolo Liptákova.

Cykloturistická mapa Jizerských hor.


Výlety po Jizerských horách pro pěší.


Pramen Nisy
Řeka Nisa (Lužická Nisa) začíná svou 252 km dlouhou pouť na kraji obce Nová Ves u Jablonce nad Nisou, cca 2 km od našeho penzionu.

      


Jizerské hory - tipy na výlety

Výletní areál Pěnčín 10 km: soukromá výrobna sklenených perliček, kozí farma a prodejna kozích výrobků, projížďky vláčkem na rozhlednu Černá Studnice v Jizerských horách.Jablonec nad Nisou 4 km: přehrada Mšeno (koupání, bruslení),plavecký bazen s aquapark se třemi bazény, dvěma tobogány, saunou, parními komorami a masážemi), Muzeum skla a bižuterie, rozhledna Petřín, mačkárna Korálek (můžete vlastnoručně vyzkoušet výrobu korálků - tel.: 483302203), zimní stadion,...

Liberec 12 km: Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města, rozprostírajícího se pod ním.  ZOO (raritou jsou bílí tygři, jediní v ČR), botanická zahrada, centrum Babylon (největší zábavní komplex v Čechách - aquapark, lunapark, IQ centrum, obchody, casino, bludiště,...), bazén, přehrada Harcov, novorenesanční radnice, zámek, Severočeské muzeum,...
 
      

   

Janov nad Nisou: bobová dráha, sklárna - exkurze, dětské hřiště s lezeckou stěnou

Přírodní zajímavosti Jizerských hor: např. rašeliniště Jizerky, vodní nádrže (Josefův důl, Souš, Černá Nisa), vodopády (Štolpichy, Černá Desná), přírodní koupaliště, Bozkovské dolomitové jeskyně, Prachovské skály, Pramen Nisy, naučné stezky (Harcov, Jizerka, terasy Ještědu, Rádlo, Oldřichovské háje...)

Památky Jizerských hor: rozhledny - Bramberk, Slovanka, Královka, Petřín, Černá Studnice, Nisanka, Tanvaldský Špičák (čtyřsedačková lanovka), Kopanina, Štěpánka, Ještěd (na vrchol vede kabinová lanovka); zámeček Nová louka, zřícenina hradu Frýdštejn, zámek Sychrov, Frýdlant, Kristiánov - památník sklářství, Liberec - radnice, zámek, severočeské muzeum a muzeum motoristické historie, galerie, zámek Lemberk, hrad Grabštejn.


 
   

Zubačka: ozubnicová trať Tanvald - Kořenov - Harrachov

Jizerské hory - ostatní aktivity

- Jizerské hory info
- Lyžování v Jizerských horách
- Liberecký kraj info
- Město Smržovka
- Město Jablonec nad Nisou
- Město Liberec
- Zábavní centrum Babylon v Liberci
- Sportovní centra Jablonec
- Kryštofovo údolí
- Český Ráj
- Zámek Frýdlant
- Zámek Sychrov
- Cyklotrasy a turistické trasy v Jizerských horách

...
 
Pramen Nisy Pramen Nisy

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Pramen Nisy se nachází na severu České republiky , v katastru obce Nová Ves nad Nisou, v Jizerských horách , cca. 3 km od Jablonce nad Nisou . Zde řeka Nisa začíná svojí cca. 250..

Rozhledna Nisanka Rozhledna Nisanka

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Nisanka se nachází na severu České republiky , na Novoveském vrchu (676 m n. m) , nedaleko obce Nová Ves nad Nisou, která leží asi 5 km od Jablonce nad Nisou , v Jizers..

Rozhledna Tanvaldský Špičák Rozhledna Tanvaldský Špičá..

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Tanvaldský Špičák stojí na hoře Tanvaldský Špičák 831 m n.m. Nachází se v Jizerských horách v České republice. Rozhledna Tanvaldský Špičák je vysoká 18 m a vyhlídková p..

Rozhledna Bramberk Rozhledna Bramberk

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Bramberk je jedna z nejnavštěvovanějších rozhleden na Jablonecku . Nachází se nad obcí Lučany nad Nisou, v Jizerských horách , na kopci Bramberk, na výběžku Marxovského..

Černá studnice Černá studnice

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Černá studnice je žulová rozhledna. Svojí výškou 26 m patří k nejvyšším rozhlednám v Jizerských horách. Nachází se v nadmořské výšce 869 m.n.m. v katastru obce Smržovka, nedaleko..

Skiareál Špičák Skiareál Špičák

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál Špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách. Nachází se v České republice. Sjezdové tratě jsou vhodné pro všechny návštěvníky. Skiareál Špičák nabízí tratě v d..

Tanvald Tanvald

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Tanvald je menší české město na okraji Jizerských hor. Původní dřevařská osada ze 16. století se postupně stala průmyslovým centrem, ve kterém dnes ..

Plavecký bazén Jablonec nad Nisou Plavecký bazén Jablonec na..

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Plavecký bazén Jablonec nad Nisou se nachází ve městě Jablonec nad Nisou na severu České republiky . Leží u Jablonecké přehrady Mšeno . Bazén nabízí 25 m dlouhý sportovní bazén..

Vyhlídka Terezínka Vyhlídka Terezínka

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skalní Vyhlídka Terezínka se nachází v Česku , v Jizerských horách , jihozápadně od města Tanvald , na severovýchodním úbočí vrcholu Muchov (787 m n.m.) . Vyhlídka Terezínka byla..

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Muzeum skla a bižuterie v ..

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se nachází přímo v centru města Jablonec nad Nisou v (České republice ) . Jablonec je vyhlášený sklářskou tradicí. Muzeum bylo poprv..

Lyžařský areál Zásada Lyžařský areál Zásada

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lyžařský areál Zásada je malý lyžařský areál na severu České republiky. Nachází se v Jizerských horách pod hřebenem Černé Studnice nedaleko města Jablonec nad Nisou. To je vzdále..

Rozhledna Slovanka Rozhledna Slovanka

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Slovanka se nachází v katastru obce Hrabětice, cca. 3 kilometry od obce Janov nad Nisou v Jizerských horách. Jedná se o nejstarší kovovou vyhlídkovou věž v Česku. Je vy..

Josefův Důl Josefův Důl

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Josefův Důl je obec, která leží v údolí řeky Kamenice v Jizerských horách , v České republice . Je to malebné a klidné místo, které nabízí celou řadu příležitostí pro výlety. H..

Petřín - Jablonec nad Nisou Petřín - Jablonec nad Niso..

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Petřín - Jablonec nad Nisou je vyhlídková restaurace a rozhledna. Nachází se ve městě Jablonec nad Nisou v České republice Byla postavena v roce 1906. Nachází se 635 m.n.m. Pe..

Skiareál Severák Skiareál Severák

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál Severák se nachází v Jizerských horách na severu České republiky. Leží v obci Hrabětice. Skiareál Severák je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, kterým nabízí plné vyžití..

Kittelovo muzeum Kittelovo muzeum

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Kittelovo muzeum je věnováno životu a léčení pověstného jizerskohorského doktora Kittela. Nachází se na severu Čech, v blízkosti Jablonce nad Nisou , v obci Krásná – Pěnčín. Kit..

Bobová dráha Janov nad Nisou Bobová dráha Janov nad Nis..

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Bobová dráha Janov nad Nisou je jednou z nejstrmějších bobových drah ve střední Evropě. Nachází se v Česku , v Jizerských horách , v Janově nad Nisou - Hraničné. O bobové dráze..

Jedlový Důl Jedlový Důl

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Jedlový Důl se nachází v severní části České republiky , v Josefově Dole v Jizerských horách a patří mezi jedinečná místa Jizerek. Celé údolí se rozkládá na více než 12 ha, je ..

Lezecká aréna Jablonec nad Nisou Lezecká aréna Jablonec nad..

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lezecká aréna Jablonec nad Nisou je sportovní lezecké centrum v Česku . Nachází se v severní části země, v Libereckém kraji, v Jablonci nad Nisou , v ulici Liberecká 480/104. Le..

Výletní areál Pěnčín Výletní areál Pěnčín

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Výletní areál Pěnčín je zábavní areál na severu Čech, nedaleko Jablonce nad Nisou , přímo v obci Pěnčín. Vedle vlastních atrakcí může být ideálním výchozím bodem pro výlety do ná..

Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem

Informace Informace
tel.: +420 483 382 544
mob.: +420 777 276 539
info@severka-jizerske-hory.cz
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie
  • Fotogalerie

Penzion Severka v Smržovce hodnocení